ساخت قطعات ابزار دقیق و مکانیک

ساخت قطعات شرکت جاوید تجارت پرتو :

صنایع بزرگ به علت تعدد تجهیزات، دارای قطعات مصرفی زیادی هستند که برخی با خرید قطعات استاندارد موجود در بازار و برخی دیگر با انجام پروسه ساخت تامین می‌شوند. اتمام این قطعات و عدم دسترسی به آنها هزینه‌های بسیار گزافی را به نحو مستقیم و غیر مستقیم به مجموعه‌ها وارد کرده است من جمله ساخت انواع گسکت ، انواع فلنج ، انواع ولو ، انواع کوپلینگ و…… می باشد.مهندسان شرکت جاوید تجارت پرتو  با تجربه ساخت بیش از ده هزار قطعه صنعتی آمادگی خود را برای ساخت انواع قطعات به صورت تیراژ و سفارشی خدمت صنایع مختلف اعلام می‌دارد.

چه زمانی نیاز به ساخت قطعات جدید داریم :

قطعاتی که در معرض خوردگی

در بسیاری از صنایع مانند پتروشیمی‌ ، نفت و فولاد و ……، فرایند تولید به نحوی طراحی شده که تجهیزات در معرض اسید‌های گوناگون قرار می‌گیرند و از این رو قطعات تجهیزات مختلف در معرض خوردگی قرار گرفته و کارایی اولیه را نخواهد داشت . از این رو می‌بایست با شناسایی  و تعویض  و همچنین فرایند خوردگی قطعاتی با جنس‌های مناسب  مجدد ساخته شود.

قطعاتی که در معرض سایش

یکی دیگر از پدیده‌هایی که منجر به تخریب قطعه می‌شود پدیده سایش می‌باشد که عبارتند از :
سایش قطعه جامد با جامد: در این حالت یکی از قطعات جامد متحرک بوده و دیگری ساکن می‌باشد که باعث سایش آن دو می‌شود از مهمترین این قطعات می‌توان به انواع بوش‌‌ها، مکانیکال سیل‌ها و .. . نام برد.
سایش قطعه جامد با سیال ساینده: در این حالت قطعه ای از تجهیز در مقابل هوا و یا اب دارای ذرات جامد است مانند بسیاری از قطعات فن‌ها، پمپ‌ها و شیرها که با سیال تمیز در ارتباط نیستند و کارایی قبلی را نخواهند داشت و دچار سایش می شوند.

قطعات مورد نیاز سازندگان

بسیاری از سازندگان تجهیزات، قطعات دستگاه‌های خود را به صورت پروژه‌های برون سپاری به بیرون از مجموعه خود واگذار می‌نمایند. در این صورت آن ها با تمرکز  کیفیت محصول نهایی خود می‌اندیشند.مفتخریم تمامی قطعات درخواستی در زمینه مکانیکال و ابزار دقیق براساس استاندار های درخواستی با کیفیت قابل قبول برای شما عزیزان تامین کنیم.